Jdi na obsah Jdi na menu
 


Satanismus jako čelní hnutí zaměřené proti křesťanství tu

existuje již velmi dlouho. Na vrcholu se ocitl například ve Francii za vlády Ludvíka XIV, ale šlo spíše o takové neorganizované šlechtické spolky, jakousi tehdejší zábavu mocných. Novodobý satanismus je spojen s "nejzkaženějším mužem světa", básníkem a autorem knih o magii a okultismu Aleisterem Crowleym (1875 - 1947). Vedle něj je dalším velkým představitelem tohoto hnutí Anton Szandor La Vey, který o Valpružině noci roku 1966 založil Církev Satanovu, mající ústředí v kalifornském San Francisku, a který je rovněž autorem proslulé Satanské bible.

Hebrejské slovo "sátán" znamená něco jako nepřítel, odpůrce či žalobce. V řeckém textu Nového zákona je potom Satan překládán jako Diabolos, ďábel. Svými vyznavači je chápán jako přírodní temná síla, duch revolty a neporazitelný prazáklad zla. V tom se samozřejmě rozchází s křesťanskou vírou, která sice uznává Satanovu moc a sílu, ale věří, že již byl Ježíšem Kristem poražen.

Symboly hnutím používané jsou myslím v obecné známosti. Jedná se o převrácený kříž, svastiku, pentagram, do nějž bývá občas vkreslena hlava kozla (pět cípů vyplňují rohy, uši a bradka) a vedle toho také číslo 666. S tím se setkáváme už v poslední knize Nového zákona. Staří vykladači Písma za ním viděli (hebrejské číslovky jsou vlastně písmena) jméno římského vládce Nerona, krutého pronásledovatele křesťanů.   

Satanisté jsou považování za služebníky ďábla a za největší nepřátele boží, takže je satanismus přímým protikladem křesťanství. Ale Satanismus na sebe může brát mnoho podob. Jeho základní principy lze nalézt v díle Antona Szandora LaVeye, jehož Satanská bible vysvětluje, co znamená být Satanistou.

Satanisté jasně rozlišují mezi svou vírou a uctíváním Ďábla. V satanistické víře je satanova podoba považována za pouhý archetyp, zatímco uctívači Ďábla se soustřeďují na skutečnou, zbožštěnou postavu Satana. Ať se Satanisté od uctívačů Ďábla jakkoliv distancují a jakkoliv zdůrazňují, že jejich víra má filozofičtější charakter, nemohou uniknout podezření a zlobě světa kolem sebe a jsou obviňováni za všeho možného od morálního úpadku společnosti až po rituální vraždy nemluvňat.

satanismus

satanismus

Jestliže křesťanství se nazývá "Náboženství duše", tak satanismus je náboženstvím těla. Sám sem zjistil, že cesta k uspokojení duše, vede i přes tělesné požitky. Jedno bez druhého prostě nejde, buď máme oboje nebo nic. O to abysme to měli, musíme bojovat, celý život je vlastně nekonečná válka, kterou válčíme sami se sebou. Rozpor mezi našimi touhami a skutečností- pokud je tato propast moc veliká tak se trápíme a cítíme se špatně, což ničí, díky naší psychice i naše tělo.
Takže dopřávejme našemu tělu všechny rozkoše, které si žádá a které mu můžeme dát, pokud tím neubližujeme někomu, koho máme rádi, to si pak musíme rozmyslet co je pro nás důležitější..

My sami musíme být vždy na prvním místě, kašlete na soucit k těm na kterých vám nezáleží!

Buďte sobečtí k těm na kterých vám nezáleží!

Nenáviďte své nepřátele z celé své duše!

Staňte se těmi silnými co vládnou pokryteckým slabochům!

Život je příliš krátký tak si užívejte každou chvíli jako by byla tou poslední!

Učení satanismu navazuje na myšlenky asi nejvýznamnějšího mága 20.století Aleistra Crowleyho(1875-1947)!

Uctívání temného boha se táhne s lidstvem, už velmi dlouho. Většina jeho uctívačů v dějinách skončila na popravištích, díky zaslepenosti,strachu a nenávisti křesťanů. První kdo postavili temného na roveň křesťanského Boha, byli asi bogomilové, kteří žili v Bulharsku a Bosně kousek od budoucí Draculovi země od Karpat, ale i tam se brzy jejich hnutí rozšířilo, někdy v 10.století. Uctívali oba protiklady, věřili v Boha i Satana. Bůh byl symbolem duše a Satan těla. Sami přiznávali, že člověk tíhne spíš ve své pozemském životě k tělu a nepovažovali to za nic špatného, právě naopak. Tento kult se ve 12.století rozšířil do Francie a jeho příslušníci si začali říkat Kataři(čistí), jejich učení se, ale také velmi rychle znelíbila církvi a právě díky nim vznikla inkvizice... Kataři byli zatýkaní a vraždění i přes svojí velkou statečnost byli po mnoha letech bojů nakonec poraženi, vražděni, mučeni a upalováni. Tmářství opět zvítězilo, ale odkaz zůstal.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jsi zachráněn(a)?

(michal, 4. 9. 2009 21:39)

Zjevení Janovo 20:10  Jejich svůdce ďábel byl uvržen do jezera, kde hoří síra a kde je již dravá šelma i falešný prorok. A budou trýzněni dnem i nocí na věky věků.

Satan je poražen!

(michal, 4. 9. 2009 21:35)

Lidi, prosím proberte se! Satan je zlej a jde mu o zničení člověka! Spasení a záchrana člověka je v Jižíši Kristu! Každej ho může poprosit o pomoc, on má rád všechny...

Zjevení Janovo 12:9 A veliký drak, ten dávný had, zvaný ďábel a satan, který sváděl celý svět, byl svržen na zem a s ním i jeho andělé. A slyšel jsem mocný hlas v nebi: "Nyní přišlo spasení, moc a království našeho Boha i vláda jeho Mesiáše; neboť byl svržen žalobce našich bratří, který je před Bohem osočoval dnem i nocí. Oni nad ním zvítězili pro krev Beránkovu a pro slovo svého svědectví. Nemilovali svůj život tak, aby se zalekli smrti. Proto jásejte, nebesa a všichni, kdo v nich přebýváte! Běda však zemi i moři, neboť sestoupil k vám ďábel, plný zlosti, protože ví, jak málo času mu zbývá."

Grupáč

(DeXiS, 10. 8. 2009 10:19)

V roce 1647 byl jeden ženský klášter ve Francii
napadnut ďáblem. 34 jeptišek se dotkl ďábel, dělaly nevýslovné věci. xD xD

World of Satan

(Leviathan, 3. 7. 2009 9:31)

kam dále za inspirací?

http://www.leviathan.mysteria.cz/

Zvyseni navstevnosti

(Leviathan, 3. 7. 2009 9:27)

Zdavím Vás,

Bylo mi ctí navštívit Vaše internetové stránky
Tímto emailem bych Vás chtěl požádat o spolupráci. Jak jiste víte, Vaše internetové stránky posuzuje vyhledávač podle toho kolik dalších stránek na ně odkazuje. Proto Vám navrhuji následují vzájemnou výpomoc.

Viditelným zveřejněním následujícího html odkazu získají jak, moje, tak Vaše stránky více návštěvníku a lepší umístění ve vyhledávači jak seznam, tak google. Samozřejmě na oplátku bude podobný odkaz na Vaše stránky umístěn i na mojich stránkách.

<a href="www.leviathan.mysteria.cz">Satanismus</a>

Prosím Vás tímto o vyjádření.

Ave Satanas

Jan Buchar
bucharmail@email.cz

ZAMYSLETE SE

(Mordred, 31. 5. 2009 22:48)

kdo hřeší dostane se do pekla tak si říkam jestli v nebi vubec někdo je.

...

(emma, 21. 5. 2009 20:42)

a jeste neco, ok jezis byl dobrej clovek. ten aspon udelal neco dobryho! ale buh... prej stvoril svet, ale co my z toho mame? kdyby nic nebylo, nemohlo by se umirat, nebylo by trapeni atd... chapete ne?

Jana=tyson, ČTĚTE POZORNĚ!

(Jana<><, 16. 5. 2009 17:18)

Ja nechci nic říkat nebo nějak se plést do debaty ale určitě máš pravdu.Satan není jen takova bytost!On ubližuje druhým,dokáže i zabíjet!Lidi neblbněte se satanem neni žádna sranda!Potom až bude pozdě tak budete volat k Ježíši že?Ježíš vás miluje!Bůh vám pomůže od všelijákých věcí ale satan ne satan vás ježtě do problému dostane!zamislete se všichni

mrdky

(tyson, 12. 5. 2009 15:42)

666 jsi tupe hovado tvuj fotr tě dobře musel jebat do zadku co? maslo jedno ani neviš co to satan znamená

-I-

(Niczolle, 10. 5. 2009 22:26)

Jistě že nosí Ježíšův kříž :-D :-D :-D :-D ho vyznává ne?:-D :-D :-D

636SATAN666

(Morra, 8. 5. 2009 5:26)

Mám hádanku...nosí Satan křížek Ježíše obráceně?

DeXiS is demon

(DeXiS, 6. 5. 2009 23:22)

:-D :-D :-D :-D po netu dokážete druhému nadávat,ale do očí byste to nezvládly :-D ,jako nemyslím všechny jo!

666sluzebnik666

(fera, 1. 5. 2009 11:35)

kurva neser me dexis satan toho vaseho boha uz davno svrhnul z trunu tak neser nebo zvrhnu ja tebe

fera

(666sluzebnnik666, 1. 5. 2009 11:32)

kdisi sem veril v boha a pak se my otevreli temne dvere pouzivam svou krev kdo je verici v satana tak at si vezme nuz a vireze si do ruky pentagram!!! poslete fotky na WWE.R@seznam.cz

666 Lucifer 666

(Lichmortus, 28. 4. 2009 17:20)

Satan je vyššia myšlienková sféra jeho služobníci sú "padlé" civilizácie vo vesmíre...My niektorý sme ich vyslancami v mene SATANA...

Satanisté

(Roman, 6. 4. 2009 20:34)

Kde jse můžu příhlásit k sektě.
Odepištena:blanktulej@seznam.cz

web

(DeXiS, 30. 3. 2009 21:28)

Podívejte pls na můj web www.worldmaggot.estranky.cz

The Exorcist

(Dexis.1, 14. 3. 2009 12:01)

Proč ona? To nedává smysl. Je to pro nás okamžik na zoufání. Aby jsme se viděli jako... ...divoké zvířata. Odmítnout možnost, že Bůh nás může milovat.

JSI SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(LUCIE ONDŘEJOVÁ, 4. 3. 2009 10:40)

MÁŠ PRAVDU KDYBY ŽIL BUH TAK BY TO BYLO JINAK A VYSVĚTLIL BI NÁM TO.

Můj blog

(Tobiáš Balanda, 7. 2. 2009 13:41)

Můžete se podívat na můj blog. Je tam hlavně napsáno, jak jsem se stal věřícím. Má internetovou adresu balanda.blog.cz.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »