Jdi na obsah Jdi na menu
 


Satanismus jako čelní hnutí zaměřené proti křesťanství tu

existuje již velmi dlouho. Na vrcholu se ocitl například ve Francii za vlády Ludvíka XIV, ale šlo spíše o takové neorganizované šlechtické spolky, jakousi tehdejší zábavu mocných. Novodobý satanismus je spojen s "nejzkaženějším mužem světa", básníkem a autorem knih o magii a okultismu Aleisterem Crowleym (1875 - 1947). Vedle něj je dalším velkým představitelem tohoto hnutí Anton Szandor La Vey, který o Valpružině noci roku 1966 založil Církev Satanovu, mající ústředí v kalifornském San Francisku, a který je rovněž autorem proslulé Satanské bible.

Hebrejské slovo "sátán" znamená něco jako nepřítel, odpůrce či žalobce. V řeckém textu Nového zákona je potom Satan překládán jako Diabolos, ďábel. Svými vyznavači je chápán jako přírodní temná síla, duch revolty a neporazitelný prazáklad zla. V tom se samozřejmě rozchází s křesťanskou vírou, která sice uznává Satanovu moc a sílu, ale věří, že již byl Ježíšem Kristem poražen.

Symboly hnutím používané jsou myslím v obecné známosti. Jedná se o převrácený kříž, svastiku, pentagram, do nějž bývá občas vkreslena hlava kozla (pět cípů vyplňují rohy, uši a bradka) a vedle toho také číslo 666. S tím se setkáváme už v poslední knize Nového zákona. Staří vykladači Písma za ním viděli (hebrejské číslovky jsou vlastně písmena) jméno římského vládce Nerona, krutého pronásledovatele křesťanů.   

Satanisté jsou považování za služebníky ďábla a za největší nepřátele boží, takže je satanismus přímým protikladem křesťanství. Ale Satanismus na sebe může brát mnoho podob. Jeho základní principy lze nalézt v díle Antona Szandora LaVeye, jehož Satanská bible vysvětluje, co znamená být Satanistou.

Satanisté jasně rozlišují mezi svou vírou a uctíváním Ďábla. V satanistické víře je satanova podoba považována za pouhý archetyp, zatímco uctívači Ďábla se soustřeďují na skutečnou, zbožštěnou postavu Satana. Ať se Satanisté od uctívačů Ďábla jakkoliv distancují a jakkoliv zdůrazňují, že jejich víra má filozofičtější charakter, nemohou uniknout podezření a zlobě světa kolem sebe a jsou obviňováni za všeho možného od morálního úpadku společnosti až po rituální vraždy nemluvňat.

satanismus

satanismus

Jestliže křesťanství se nazývá "Náboženství duše", tak satanismus je náboženstvím těla. Sám sem zjistil, že cesta k uspokojení duše, vede i přes tělesné požitky. Jedno bez druhého prostě nejde, buď máme oboje nebo nic. O to abysme to měli, musíme bojovat, celý život je vlastně nekonečná válka, kterou válčíme sami se sebou. Rozpor mezi našimi touhami a skutečností- pokud je tato propast moc veliká tak se trápíme a cítíme se špatně, což ničí, díky naší psychice i naše tělo.
Takže dopřávejme našemu tělu všechny rozkoše, které si žádá a které mu můžeme dát, pokud tím neubližujeme někomu, koho máme rádi, to si pak musíme rozmyslet co je pro nás důležitější..

My sami musíme být vždy na prvním místě, kašlete na soucit k těm na kterých vám nezáleží!

Buďte sobečtí k těm na kterých vám nezáleží!

Nenáviďte své nepřátele z celé své duše!

Staňte se těmi silnými co vládnou pokryteckým slabochům!

Život je příliš krátký tak si užívejte každou chvíli jako by byla tou poslední!

Učení satanismu navazuje na myšlenky asi nejvýznamnějšího mága 20.století Aleistra Crowleyho(1875-1947)!

Uctívání temného boha se táhne s lidstvem, už velmi dlouho. Většina jeho uctívačů v dějinách skončila na popravištích, díky zaslepenosti,strachu a nenávisti křesťanů. První kdo postavili temného na roveň křesťanského Boha, byli asi bogomilové, kteří žili v Bulharsku a Bosně kousek od budoucí Draculovi země od Karpat, ale i tam se brzy jejich hnutí rozšířilo, někdy v 10.století. Uctívali oba protiklady, věřili v Boha i Satana. Bůh byl symbolem duše a Satan těla. Sami přiznávali, že člověk tíhne spíš ve své pozemském životě k tělu a nepovažovali to za nic špatného, právě naopak. Tento kult se ve 12.století rozšířil do Francie a jeho příslušníci si začali říkat Kataři(čistí), jejich učení se, ale také velmi rychle znelíbila církvi a právě díky nim vznikla inkvizice... Kataři byli zatýkaní a vraždění i přes svojí velkou statečnost byli po mnoha letech bojů nakonec poraženi, vražděni, mučeni a upalováni. Tmářství opět zvítězilo, ale odkaz zůstal.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Podvod

(Ondra, 14. 4. 2011 20:29)

Především celá ta koncepce Laveyova satanismu je jen několik myšlenek vytržených z kontextu díla Friedricha Nietzscheho, to vše obohacené trochou taho temna a okultismu. Je to jen cesta, jak rýžovat těžký prachy z pěněženek lidí, kteří v sobě zkrátka cítí pudovou stránku přírody. Na tom není nic špatného, jen nechápu, proč kvůli tomu chodit celej v černým, ověšenej bafometama. Raději si přečtu Tak pravil Zarathustra...

---

(---, 11. 4. 2011 1:26)

Stupid czechia !

Podle mě....

(muhehéé, 9. 4. 2011 14:07)

Satanismus je mou velikou inspirací ..néže bych byla nějaka uplná satanistka to zas ne,ale určitě budu na straně toho,co se zakládá na pravdě....né nějákého žvástu o budiž světlo ...o zrození země za 7 dní a ja nevím co všechno....satan je v každém z nás...Je to ta naše jiná stránka osoby..u některých je vidět víc a u některých slábne,ale je tu ...

Re: Podle mě....

(kopito, 11. 4. 2011 0:21)

Satan je v každém z nás a Bůh ne? :)
a v čem tě satanismus inspiruje?

satana neuctívejte

(přema, 23. 6. 2007 20:32)

Pán Buh stvořil lidi zvířata a taky anděli a taky satana satan byl napřed hodný anděl a pak se zhoršil a začal se bohovy mstít.
A já jsem věřící v Boha ne v satana jsem ministrant v náboženském kostele pro víru v jednoho boha.

Re: satana neuctívejte

(igor , 4. 4. 2011 16:33)

samé keci

cemu se da verit

(igor, 4. 4. 2011 16:17)

ja verim ze neco je satanismus je mou inspiraci a verim ze nejsem sam co si to mysli

prečo?

(knedlik, 5. 2. 2011 0:40)

Nevim jestli toho znám málo já anebo tady jiní, co píšou, že věří v Satana, ale v Boha ne.. Nikdo, kdo věří v Boha nepopírá existenci Satana.. on je.. a že je zlej, to je jasný snad každýmu, tak proč se s ním přátelit? Zajímalo by mě, co vás k tomu vede.. je mi jasné, že mnozí tady vyznávají "satanskou víru" jenom proto, že je to láká, že poslouchají metal a "to k tomu patří" a ve skutečnosti neví, co to má za následek.. jednou je to přestane bavit a proberou se.. doufám.. ale určitě tu jsou i tací, co to myslej vážně, co jsou zaměřeni proti křesťanství, proč?

nechápu!!!

(sekhmet, 16. 9. 2009 0:30)

nedokážu pochopit jednu věc proč když někdo věří v boha leze sem a vnucuje lidem kteří jsou ,,jiní´´ to svoje!!když sem poprvý přišla s tim že sem satanista lidi se báli a mysleli si že běhám v noci po městě a podřezávám panny teď už si zvykli a co víc překvapili mě klidně přijdou a na něco ohledně satanismu se zeptaj a nejsou tak zabedněný aby slepě věřili tomu co se říká!
fajn lidi jestli chcete věřit v boha tak si věřte ale neserte se nám do toho v co věříme my!!!

Re: nechápu!!!

(to sem zas já, 4. 2. 2011 23:13)

a ty nevěříš v Boha?

...

(emma, 21. 5. 2009 20:38)

ja to nechapu... proc se nekdo modli k bohu? co udelal dobryho? na svete se vedou valky, lide umiraj, tak co je to za boha??? mate starosti? trapi vas neco? se vsadim ze jo! takze jestli je ten vas buh vsemohouci, proc se vsechno tohle deje?! ja teda nejsem satanista, ale v boha mozna verim, ale je krutej! to teda je! takze toho ja o pomoc zadat nebudu, ete by se mi pritizilo!

Re: ...

(Svet patri satanovy, 10. 12. 2010 11:23)

To je pravda, že svět je plnej vražd špatností a válek, ale jak se pise v bibli ze tenhle svet patri satanovy on mu vladne takze buh neni ten co to zpusobuje, buh jen ceka a nic nedela do te doby nez se vyresi sporna otazka jestli si lide muzou vladnout sami kterou mu polozil sam satan

Re: ...

(, 4. 2. 2011 23:06)

ja to nechapu... co udělal svět dobrýho pro Boha, že chceš, aby dělal něco On pro svět? na světě se vedou války, ale jsou to války lidí.. proč to dělaj? Bůh není loutkař, který si hraje s vojáčky.. jaký by byl smysl celého světa, kdyby člověk neměl svobodu? má ji a dělá si co chce.. a věř mi, nedělá to dobře.. když nakoukneš pro změnu do normální Bible, není se ani moc čemu divit, viz Sodoma a Gomora nebo potopa světa.. proč to bylo? protože se lidi odvrátili od Boha.. Bůh neni špatnej, jenom si to lidi představujete trochu jinak.. a taky to neni automat, do kterého hodíš modlitbu a vypadne ti kupon s vyslyšením..
Neříkám, že Satan není, on je.. ale je špatné ho uctívat, protože na konci PROHRAJE (teď ne) a jeho zastánci na to doplatí!

satan vs .........

( prostě já, 26. 9. 2010 22:45)

kdo věří na satana je machr mě se o něm zdálo jooooo bylo to hrozný ale měl sem radost :-)viděl jsem duchy ve snu atd. kdo věří že satan je p****** ani to říct nedokážu on sám je p***** :-) ok? odpovídejte teď

hanz

(Hanz prn , 20. 3. 2010 22:58)

ty vole hovada vratte se do reality kde se na nikoho nesmite spolehnout a branit se jak jeno to jde a naky hovadiny si nechte stranou

hajzl čechišskí

(satan, 17. 3. 2010 20:58)

ten čechaček si mislí jak je god co mrdka mi jsme češi a musíme drřet při spolu a ne jak ten kokot

hej

(grindman, 30. 12. 2009 11:28)

me sympatico k satanismu je založené na pouhem odporu vuči křestenství , logicky musí člověk chápat že toto co se píše tady napíše jen retardovanej dement nebo chudák kterej nedostával snad od rodiču cele sve dětství nažrat. Musím se smát tomu jak prostoduché věci tento člověk tady píše. Toto napíše jen nevzdělaný hlupák ,který o životě ví tak velké hovno.

Satan má modré roucho

(Katy, 25. 11. 2009 0:48)

Mám pocit že vy satanisti nevíte čemu sloužíte a ani neznáte jeho pravou tvář.Křestˇan vám přece nic nevnucuje on jen volá a kdo uslyší ten se obrátí ke kristu.A k tomu ještě z milosti Boha Otce v nebi.To byl první Satan který vnucoval,očarovával a připravil nám tady na zemi prostor pro smrt.A lidi to přijali.Satan lže krade a nemá nic společného s ertetikou a krásou přírody.Přeji vám všem kdo jste satanisti aby jste to volání slyšely ........

Suprová hra

(Tana, 10. 10. 2009 11:05)

http://www.monstersgame.cz/?ac=vid&vid=127137684 zkuste to, je to fakt fajnová hra....., bude vás to bavit

Jsi zachráněn(a)?

(michal, 4. 9. 2009 21:39)

Zjevení Janovo 20:10  Jejich svůdce ďábel byl uvržen do jezera, kde hoří síra a kde je již dravá šelma i falešný prorok. A budou trýzněni dnem i nocí na věky věků.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »