Jdi na obsah Jdi na menu
 


Satanismus jako čelní hnutí zaměřené proti křesťanství tu

existuje již velmi dlouho. Na vrcholu se ocitl například ve Francii za vlády Ludvíka XIV, ale šlo spíše o takové neorganizované šlechtické spolky, jakousi tehdejší zábavu mocných. Novodobý satanismus je spojen s "nejzkaženějším mužem světa", básníkem a autorem knih o magii a okultismu Aleisterem Crowleym (1875 - 1947). Vedle něj je dalším velkým představitelem tohoto hnutí Anton Szandor La Vey, který o Valpružině noci roku 1966 založil Církev Satanovu, mající ústředí v kalifornském San Francisku, a který je rovněž autorem proslulé Satanské bible.

Hebrejské slovo "sátán" znamená něco jako nepřítel, odpůrce či žalobce. V řeckém textu Nového zákona je potom Satan překládán jako Diabolos, ďábel. Svými vyznavači je chápán jako přírodní temná síla, duch revolty a neporazitelný prazáklad zla. V tom se samozřejmě rozchází s křesťanskou vírou, která sice uznává Satanovu moc a sílu, ale věří, že již byl Ježíšem Kristem poražen.

Symboly hnutím používané jsou myslím v obecné známosti. Jedná se o převrácený kříž, svastiku, pentagram, do nějž bývá občas vkreslena hlava kozla (pět cípů vyplňují rohy, uši a bradka) a vedle toho také číslo 666. S tím se setkáváme už v poslední knize Nového zákona. Staří vykladači Písma za ním viděli (hebrejské číslovky jsou vlastně písmena) jméno římského vládce Nerona, krutého pronásledovatele křesťanů.   

Satanisté jsou považování za služebníky ďábla a za největší nepřátele boží, takže je satanismus přímým protikladem křesťanství. Ale Satanismus na sebe může brát mnoho podob. Jeho základní principy lze nalézt v díle Antona Szandora LaVeye, jehož Satanská bible vysvětluje, co znamená být Satanistou.

Satanisté jasně rozlišují mezi svou vírou a uctíváním Ďábla. V satanistické víře je satanova podoba považována za pouhý archetyp, zatímco uctívači Ďábla se soustřeďují na skutečnou, zbožštěnou postavu Satana. Ať se Satanisté od uctívačů Ďábla jakkoliv distancují a jakkoliv zdůrazňují, že jejich víra má filozofičtější charakter, nemohou uniknout podezření a zlobě světa kolem sebe a jsou obviňováni za všeho možného od morálního úpadku společnosti až po rituální vraždy nemluvňat.

satanismus

satanismus

Jestliže křesťanství se nazývá "Náboženství duše", tak satanismus je náboženstvím těla. Sám sem zjistil, že cesta k uspokojení duše, vede i přes tělesné požitky. Jedno bez druhého prostě nejde, buď máme oboje nebo nic. O to abysme to měli, musíme bojovat, celý život je vlastně nekonečná válka, kterou válčíme sami se sebou. Rozpor mezi našimi touhami a skutečností- pokud je tato propast moc veliká tak se trápíme a cítíme se špatně, což ničí, díky naší psychice i naše tělo.
Takže dopřávejme našemu tělu všechny rozkoše, které si žádá a které mu můžeme dát, pokud tím neubližujeme někomu, koho máme rádi, to si pak musíme rozmyslet co je pro nás důležitější..

My sami musíme být vždy na prvním místě, kašlete na soucit k těm na kterých vám nezáleží!

Buďte sobečtí k těm na kterých vám nezáleží!

Nenáviďte své nepřátele z celé své duše!

Staňte se těmi silnými co vládnou pokryteckým slabochům!

Život je příliš krátký tak si užívejte každou chvíli jako by byla tou poslední!

Učení satanismu navazuje na myšlenky asi nejvýznamnějšího mága 20.století Aleistra Crowleyho(1875-1947)!

Uctívání temného boha se táhne s lidstvem, už velmi dlouho. Většina jeho uctívačů v dějinách skončila na popravištích, díky zaslepenosti,strachu a nenávisti křesťanů. První kdo postavili temného na roveň křesťanského Boha, byli asi bogomilové, kteří žili v Bulharsku a Bosně kousek od budoucí Draculovi země od Karpat, ale i tam se brzy jejich hnutí rozšířilo, někdy v 10.století. Uctívali oba protiklady, věřili v Boha i Satana. Bůh byl symbolem duše a Satan těla. Sami přiznávali, že člověk tíhne spíš ve své pozemském životě k tělu a nepovažovali to za nic špatného, právě naopak. Tento kult se ve 12.století rozšířil do Francie a jeho příslušníci si začali říkat Kataři(čistí), jejich učení se, ale také velmi rychle znelíbila církvi a právě díky nim vznikla inkvizice... Kataři byli zatýkaní a vraždění i přes svojí velkou statečnost byli po mnoha letech bojů nakonec poraženi, vražděni, mučeni a upalováni. Tmářství opět zvítězilo, ale odkaz zůstal.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: 666SATAN

(LuSSy, 22. 3. 2014 20:13)

Hele Satan aspon NĚCO dělá :D
Bůh nedělá nic .
Proč jsou všude války ? Teda byly :D
no proč ? ! hmmm? :D

Re: 666SATAN

(Belphegor IV., 22. 9. 2013 20:48)

Proc jsou lidi tak tupi....

Ježíš zvítězil!

(Adam Renak, 26. 5. 2007 22:39)

Ježíš už satana porazil!

Ave Satan!

(Adramelech, 2. 2. 2014 21:54)

Nechť započne krveprolití křesťanů!

Re: Ave Satan!

(Prophet, 14. 3. 2014 10:08)

Bůj a dobro je slinější než posluhovači pekla!
Allah je nejmocnejší!

pro chvile pohody .dodatek 2

(PERIAK23cz, 21. 2. 2014 21:22)

jo a jeste neco .sem teprve na zacatku svi dlouhy cesty .tak treba zmenim nazor ale asi ne

pro chvile pohody .dodatek

(PERIAK23cz, 21. 2. 2014 21:19)

ps:pisu jak mamrd a neumim psat takze snad to pochopite ve skole sem se neucil chciju na jejich ovladani .to jen abych vam nepripadal jak uplny veminko hej?diky cus preju krasnej zbytek zivota.drzim palce

pro chvile pohody

(PERIAK23cz, 21. 2. 2014 21:14)

dobro nebo zlo,nebe nebo peklo, zivot nebo smrt,alfa a omega.zasranej zakon duality..clovek ma moznosti tak budte nutralni nikdo nezije vecne ani buh.jen nase duse sou vecne a peklo je bit na tyhle planete tak 300krat.statan je nazev pro apsolutni zlo viz.2 svetova valka nebo stredovek a celou cirkev a do dneska ta babylonska devka pretrvava,a seru nani me se nijak nedotyka jen chci ric ze je too mnohem vic nez sata a buh jsou tu i horsi a temnejsi sily a hruzi .satan je slabej odvarek ,takova polivcicka.predem dik za komentar ale pocybuju ze sem jeste nekdy vkrocim nasel sem to nahodnym klikanim na netu.mej te se bezva a tem co tole budou cist preji hodne stesti a lasky.

scdfc

(zgu, 29. 9. 2013 15:43)

Já vás nechápu. hádáte se tu o to jestli existuje BŮH nebo SATAN, ale nikdo z vás eště ani boha a ani satana neviděl. A cokdyž neexistuje ani jeden....

Re: scdfc

(Belphegor IV., 11. 10. 2013 18:16)

Ono je to casem prejde,a preorientujou se na to,jestli verit ci neverit....neexistuji ani jeden,ani druhej.

Re: scdfc

(Angelika, 13. 11. 2013 20:10)

Existují! Oba! Už je lidé viděli...o to nejde...jde o to, kdo je tím správným...já o tom vím docela dost...jestli si o tom se mnou chcete povídat, tak klidně...klidně pošlu odkazy na youtube.cz, kde lidé mluví o pekle nebo o i nebi

666

(Dexis, 31. 1. 2009 20:35)

Forever SATAN ! ! ! poplivat toho vašeho ježíška na križku ! Na světě není vůbec dobro ale zlo ! Ten váš bůch tady dnes není :-D :-D kretééééni ! Kdyby byl bůch tak se nevraždí nejsou války atd.... Doufám že mě nepodceníte :-D

Re: 666

(husa, 4. 2. 2011 23:20)

kde bereš tu jistotu, že kdyby byl Bůh, nebyly by války a nevraždí se? On ti to řekl? :)

Re: Re: 666

(lussy666, 23. 8. 2013 20:50)

má ale pravdu...kdyby byl bůh..ne bůch :D tk mi na světě byla spravedlnost...bůh mě zklamal :/

Re: Re:Bůh 4ever

(Křesťan, 13. 9. 2013 19:51)

Jo, řekl mu to

Re: 666

(Křesťan, 13. 9. 2013 19:50)

Vy kreténi, ...... (vaše rouhání a hloupost se nedá ani popsat), Bůh existuje a určitě Vás za vaše rouhání potrestá. Zkurvený kriplové!!!!!!!!

FAKT OHROMNĚ DOBRÁ PÍSNIČKA.. :o :D

(lussy, 16. 8. 2013 20:49)

http://www.youtube.com/watch?v=L4d7pHRA2dg

víra

(křesťan, 22. 7. 2012 13:52)

víš to jistě? tak to seš na omylu, protože existuje. A to že nezabrání tomu, aby lidi umírali, tak to jste asi hloupí, protože člověk si může sám za to, že rozpoutal bitvu. Každý má svobodnou vůli a Bůh nechává se sám za sebe rozhodnou jestli se rozhodne pro dobro nebo pro zlo. Proto nezasahuje. Navíc pro nás umřel, on nás stvořil. A vy mu dáváte všechno za vinu. Co pro nás udělal satan? Nic. To je jeho cíl, dostat vás, tak nebuďte hloupí...

Re: víra

(katamaran, 24. 7. 2012 14:50)

bůh pro nás taky nic neudělal jenom blbec obětoval syna a stejně to má k hovnu protože od té doby lidi dělají stejné ba i větší zhůvěřilosti

Re: Re: víra

(Kika, 18. 5. 2013 20:00)

maš pravdu je to zmetek a píčus


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »