Jdi na obsah Jdi na menu
 


Satanismus jako čelní hnutí zaměřené proti křesťanství tu

existuje již velmi dlouho. Na vrcholu se ocitl například ve Francii za vlády Ludvíka XIV, ale šlo spíše o takové neorganizované šlechtické spolky, jakousi tehdejší zábavu mocných. Novodobý satanismus je spojen s "nejzkaženějším mužem světa", básníkem a autorem knih o magii a okultismu Aleisterem Crowleym (1875 - 1947). Vedle něj je dalším velkým představitelem tohoto hnutí Anton Szandor La Vey, který o Valpružině noci roku 1966 založil Církev Satanovu, mající ústředí v kalifornském San Francisku, a který je rovněž autorem proslulé Satanské bible.

Hebrejské slovo "sátán" znamená něco jako nepřítel, odpůrce či žalobce. V řeckém textu Nového zákona je potom Satan překládán jako Diabolos, ďábel. Svými vyznavači je chápán jako přírodní temná síla, duch revolty a neporazitelný prazáklad zla. V tom se samozřejmě rozchází s křesťanskou vírou, která sice uznává Satanovu moc a sílu, ale věří, že již byl Ježíšem Kristem poražen.

Symboly hnutím používané jsou myslím v obecné známosti. Jedná se o převrácený kříž, svastiku, pentagram, do nějž bývá občas vkreslena hlava kozla (pět cípů vyplňují rohy, uši a bradka) a vedle toho také číslo 666. S tím se setkáváme už v poslední knize Nového zákona. Staří vykladači Písma za ním viděli (hebrejské číslovky jsou vlastně písmena) jméno římského vládce Nerona, krutého pronásledovatele křesťanů.   

Satanisté jsou považování za služebníky ďábla a za největší nepřátele boží, takže je satanismus přímým protikladem křesťanství. Ale Satanismus na sebe může brát mnoho podob. Jeho základní principy lze nalézt v díle Antona Szandora LaVeye, jehož Satanská bible vysvětluje, co znamená být Satanistou.

Satanisté jasně rozlišují mezi svou vírou a uctíváním Ďábla. V satanistické víře je satanova podoba považována za pouhý archetyp, zatímco uctívači Ďábla se soustřeďují na skutečnou, zbožštěnou postavu Satana. Ať se Satanisté od uctívačů Ďábla jakkoliv distancují a jakkoliv zdůrazňují, že jejich víra má filozofičtější charakter, nemohou uniknout podezření a zlobě světa kolem sebe a jsou obviňováni za všeho možného od morálního úpadku společnosti až po rituální vraždy nemluvňat.

satanismus

satanismus

Jestliže křesťanství se nazývá "Náboženství duše", tak satanismus je náboženstvím těla. Sám sem zjistil, že cesta k uspokojení duše, vede i přes tělesné požitky. Jedno bez druhého prostě nejde, buď máme oboje nebo nic. O to abysme to měli, musíme bojovat, celý život je vlastně nekonečná válka, kterou válčíme sami se sebou. Rozpor mezi našimi touhami a skutečností- pokud je tato propast moc veliká tak se trápíme a cítíme se špatně, což ničí, díky naší psychice i naše tělo.
Takže dopřávejme našemu tělu všechny rozkoše, které si žádá a které mu můžeme dát, pokud tím neubližujeme někomu, koho máme rádi, to si pak musíme rozmyslet co je pro nás důležitější..

My sami musíme být vždy na prvním místě, kašlete na soucit k těm na kterých vám nezáleží!

Buďte sobečtí k těm na kterých vám nezáleží!

Nenáviďte své nepřátele z celé své duše!

Staňte se těmi silnými co vládnou pokryteckým slabochům!

Život je příliš krátký tak si užívejte každou chvíli jako by byla tou poslední!

Učení satanismu navazuje na myšlenky asi nejvýznamnějšího mága 20.století Aleistra Crowleyho(1875-1947)!

Uctívání temného boha se táhne s lidstvem, už velmi dlouho. Většina jeho uctívačů v dějinách skončila na popravištích, díky zaslepenosti,strachu a nenávisti křesťanů. První kdo postavili temného na roveň křesťanského Boha, byli asi bogomilové, kteří žili v Bulharsku a Bosně kousek od budoucí Draculovi země od Karpat, ale i tam se brzy jejich hnutí rozšířilo, někdy v 10.století. Uctívali oba protiklady, věřili v Boha i Satana. Bůh byl symbolem duše a Satan těla. Sami přiznávali, že člověk tíhne spíš ve své pozemském životě k tělu a nepovažovali to za nic špatného, právě naopak. Tento kult se ve 12.století rozšířil do Francie a jeho příslušníci si začali říkat Kataři(čistí), jejich učení se, ale také velmi rychle znelíbila církvi a právě díky nim vznikla inkvizice... Kataři byli zatýkaní a vraždění i přes svojí velkou statečnost byli po mnoha letech bojů nakonec poraženi, vražděni, mučeni a upalováni. Tmářství opět zvítězilo, ale odkaz zůstal.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: Re: Re: víra

(Black, 10. 7. 2013 13:05)

Ach bože.. dohadujete se jak malé děti..všichni máme stejná práva i zákony adpo., ale vždy se samozřejmě najde někdo kdo jim bude nadávat atd.Každý máme víru v něco jiného pro vás je tak "super" Satan, a pro nás Bůh tak co je na tom tak nepochopitelného ? U Satana vám nebude O NIC LÉPE NEŽ U BOHA ! ;)

Re: Re: víra

(Wolf.., 10. 7. 2013 13:12)

Že nic..? Tak to jsi na omylu.. Bůh pro nás dělá jen to nejlepší bez něj by nebyl svět,lidé,teplo apod.. Satan pro nás neudělal nic dobrého jenom šíří zlo to je všechno ;) a to je na něm tak "úžasné" ? aha to jste asi hodně hloupý.

Re: víra

(Pája, 18. 12. 2012 19:15)

máš pravdu, Bůh je dobro samo :) on nás nesoudí, nenutí ani se neprosí o to,abychom na něj věřili. A ikdyž někdo nevěří či má pochyby Bůh i tk pomáhá a chrání, on má srdce úplně pro všechny,stejně tak jako já mám srdce pro Boha. A nejen pro něj, nestydím se říct, že věřím v Boha i Alláha a že se modlím k oboum, ikdyž se tyto náboženství příčí, obě mi dávají něco a já věřím, mám v duši dobro a jsem přesvětčena, že Bůh i Alláh jsou dobří a pomohou kdykoli to budeme potřebovat :)

Re: Re: víra

(Lady Charlene, 31. 5. 2013 16:44)

Trochu si protiřečíš. Islám nerespektuje jiná náboženství, což znamená, že tě Alláh za tvou prodejnost potrestá a shniješ v pekle jako my, nevěřící.....

Re: víra

(14dejv, 17. 5. 2013 12:10)

Nechci ti brát tvoji víru i když je pro mě hloupá a nesmyslná, avšak chápu, že ti to zajisté pomáhá v podvědomí, že po smrti tě čeká boží ráj a tam všechna ta krása o které sníš. Nicméně taktéž chci dodat, že ty nemáš nejmenší právo nás zde ovlivňovat aby jsme se vzdali naší víry, čili odpal a neotravuj nás tu. Hail \ Satan>.

Re: víra

(Renata, 15. 7. 2013 10:45)

Není nikde více zla než-li v lidské duši a člověk nemá většího nepřítele než sebe sama

Pro Fido

(warhammer, 6. 7. 2008 20:55)

Celkem máš pravdu. Mnoho lidí bere satanismus jako věc image, módy a macharství. Ale to jsou jen další ovce a pitomečci, stejně jako křesťani. Na satanismus je házena špína stáda, módní tuposti, středního proudu (zkurvený mainstream!!! ), komerce apod. Je to hnus, ale je to tak. Ale ti silní se s tím dokáží smířit!!! Jako třeba já:)
Ave Satanas!!!

Re: Pro Fido

(Wolf.., 10. 7. 2013 13:19)

Jo jo móda.. :D víš za to nemůže móda já jsem třeba emař, ale nepatřím k Satanovi :) ani nevyznávám Satanismu.. nikdo nemůže za to jaký je nebo jaký má styl, styl poslouchání muziky atd. u mě je to třeba heavy metal,metal,rock,punk,hip hop :).

satan vitezi

(ardian, 18. 3. 2013 0:46)

mne se satanismus libi ja sem do demonu blazen libi se mi to hlavne lucifer,dabel,a satan

Re: satan vitezi

(sixx<3, 23. 4. 2013 19:59)

Ehm.... Lucifer,satan,dabel je jedno a to samé,akorát v inčích jazycích ;)

Re: satan vitezi

(Wolf.., 10. 7. 2013 13:09)

Mě se také hodně líbí démoni a jsem do nic blázen, ale Satan je jediný do koho fakt blázen nejsem ;) Satan vám nějak nepomůže co on pro lidi udělal ? Nic a vy ho tady ještě "uctíváte".

RE:víra

(Moudrý Člověk, 31. 10. 2012 19:09)

když jsi tak moudrý a osvícený člověk, jak víš že neklameš sám sebe??? 3.)Satan znamená neposkvrněnou moudrost,nikoli pokrytecký sebeklam!...tak praví naše devatero a kdo nechce chápat-nepochopí ale to je jeho konzervativnost...konec konců pokud někdy toho tvého ,,boha'' potkáš vzkaž mu ať se přede mnou neobjevuje...život už mi zkurvil dost

Re: RE:víra

(LuciferV, 1. 11. 2012 21:50)

Me ho zkurvil rovnez.. fakt .. verit v boha je totalni kokotina a krestani mi
muzou akorat polibit prdel :D Satan toho jejich strci do kapsy xD

Re: RE:víra

(Wolf.., 10. 7. 2013 13:01)

Neobviňuj boha za tvůj spackaný život ;) Bůh stvořil všechno kdyby nebyl tak není život,příroda,teplo,.. Bůh existuje.. sice ho ještě nikdy nikdo neviděl ale existuje..

myslim ze buh neexistuje!!!

(emařka, 19. 5. 2012 7:42)

kdyby buh existoval tak udelá lidi lepší kdyby byl buh tak by nenechal umřít neviné lidi zabránil by tyraní zvířat ve valkach umírali lidé a kde byl buh?a lidé umírají pořád a nikomu buh nepomuze nebo tyraní detí taky jim nepomohl nechal by zabranil vraždam nebo by pomohl těžce nemocnym lidem a on je necha umřit podle mě buh neexistuje a nevěřím na něj i kdybych musela a necha klidně přijit lidi o domovy

Re: myslim ze buh neexistuje!!!

(Sul, 5. 7. 2012 0:20)

Přesně... bůh se "zjeví" jednou za století a všichni jsou z toho hned "spaseni"

Re: Re: myslim ze buh neexistuje!!!

(Kika, 18. 5. 2013 20:06)

jn lol tense vysral na každeho trotla ja věřim v satana stejnak tam bude teplo a na hoře br sama zima ty vole nema asi topení buh

Re: myslim ze buh neexistuje!!!

(jo jo , 5. 7. 2012 23:34)

to je pravda žádnej bůh není. všechny náboženství sou k hovnu nikdo nikdy neviděl boha, budhu ani alaha....

Tela ignea Satanae (Satanovy ohnivé střely)

(Jimach, 11. 4. 2013 18:11)

Překlad knihy Tela ignea Satanae (Satanovy ohnivé střely) - odpověď křesťanským misionářům

http://www.chizukemuna.estranky.cz/

...Diablo...

(Robot\RB@stard, 26. 3. 2013 4:12)

pro ardian z last komement: To je dobře že tě baví temno ale : to Lucifer a Ďábel a Satan je jedna a ta sama bytost a to SATAN_má více přezdívek.. třeba i Diablo,Devil(anglicky Ďábel) dál taky Satanáš nebo i top Zlo,Temný Bůch,Smrt,Dark machine,nebo i Zjevení v podobě Vraždy <:-)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »