Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejdříve bylo slovo "gothický" užíváno k poznávání skupiny evropských starověkých kmenů. Česky slovo "goth" známe jako "gót" - Góttové mají svůj původ udajně na ostrově Gottland, roku 470 údajně dokonce zesílili tak, že vydrancovali Římskou říší a dalších asi 250 let vládli Evropě, dokud nezmizeli z historie...
Staří "Góttové" byli kočovníci s pověstí velmi krutých násilníků, ale byli velmi zbožní (jejich víra byla postavená na pohanství - mnohobožství)...

Obrazek

Dnešní vnímání slova "gothic" je k označení subkultury (osobitý styl umění, literatury a hudby). Některé formy gothického umění sahají již k 12. - 15. století, ale termíny jako třeba "gothická hudba" (dnes vnímána jako největší rozvoj gothické subkultury), slouží k označení "novodobé gothiky".

Obrazek

Moderní goths se od původních liší tím, že nejsou součást dominantní kultury, ale subkultury. Další rozdíl je v náboženství... jak už jsem napsala, dříve zastávali pohanství a byli vázáni nějakým náboženským systémem, nyní cítí Ghótové naprostou volnost v náboženství. Najdou se mezi nimi i pohané, ale mnohem víc gothických zastánců jsou křesťany, židy, katolíky nebo ateisty (nevěřící). Nynější goth mají sklony rozmanitosti sociálních i politických názorů a to vznáší do kultury tu barevnost. Gothickou kulturu drží pohromadě náklonost k hrůze (děsu), touha po romantice a uznávání "temné estetiky".

Obrazek

 

Gothic

Goth

Buďte v bezpečí ! Dole jsou vypsány některá varovná znamení ukazujíce na to že by Vaše dítě mohlo sejít z cesty našeho Pána. Gotika (nebo Gotik) je velmi obskurní a velmi často nebezpečná kultura k níž mladí tíhnou. Gotická kultura vede mladou a snadno ovlivnitelnou mysl do imaginárního světa zla, temnoty a násilí. Prosím soustřeďte se nyní na rady,modlitby,a na tuto rodičovskou příručku,jestli se alespoň 5 nebo i více z níže uvedených příznaků vlivů Satana projevují…. Vaše dítě :

* Velmi často nosí černé oblečení
* Nosí trička rockových kapel
* Nosí nadměrný černý oční make-up,černou rtěnku a černý lak na nehty
* Nosí podivné stříbrné šperky
* Projevuje zájem o piercing a tetování
* Poslouchá gotickou či jinou protispolečenskou hudbu (Marilyn Manson o sobě tvrdí že je Antikrist a veřejně vystupuje proti našemu Pánovi.)

* Spojují se s jinými lidmi, kteří se excentricky oblákají, chovají a mluví.
* Projevuje snižující zájem o prospěšné aktivity jako jsou : bible, modlitby,chození do kostela a sport.
* Projevuje stoupající zájem o smrt, upíry, magii, okultizmus, čarodějnictví či další věci jež jsou spojeny se Satanem.
* Bere drogy
* Požívá alkohol
* Trpí sebevražednými depresemi
* Podřezává se, pálí se nebo se pokouší o další metody sebeubližování ( Toto je Satanský rituál, který používá bolest jako prostředek k odvedení pozornosti od božího světla a boží lásky.

* Neustále si stěžuje na nudu
* Přílišně či naopak velmi málo spí
* Je příliš dlouho vzhůru během noci
* Vyžaduje nadměrné soukromí
* Tráví příliš času o samotě
* Vyžaduje příliš času o samotě a klidu (To může znamenat že může mluvit s duchy zla skrze meditaci)
* Klade důraz na trávení času ve společnosti kamarádu bez dozoru rodičů
* Pohrdá autoritami jako jsou učitelé, kazatelé, jeptišky a starší lidé,a to je pouhý přiklad
* Chová se špatně ve škole
* Chová se špatně doma
* Jí stravu spojenou která se jakkoliv vztahuje ke gotice:
* Pije krev, nebo vyjadřuje zájem o pití krve (Upíři věří že je to cesta jak dosáhnout Satana. Toto chování je velmi nebezpečné a je třeba mu IHNED zabránit)
* Sleduje kabelovou televizi nebo jiný nevhodný zdroj informací (zeptejte se ve vašem kostele ,které televizní programy jsou pro vaše dítě vhodné)
* Hraje videohry obsahující násilí nebo mají povahu funkční hry (role playing)
* Velmi mnoho času tráví na internetu nebo celkově více času tráví u počítače
* Ukazují satanské symboly nebo zuřivě háží hlavou při hrající muzice
* Provokativně či s erotickými náznaky tancují
* Vyjadřuje zájem o sex
* Masturbuje
* Je homosexuál či bisexuál
* Zabývá se nebezpečnými kultovními náboženstvími jako jsou Satanismus, Filozofie, Scientologie, Pohanství, Wicca, Hinduismus a Buddhismus
* Nosí nášivky, nálepky či ostatní věci , na kterých se objevují různé nápisy jako: "Jsem gotik,jsem mrtvý" , "žal jsem já ", "jsem gotik"…
* Tvrdí že je gotik/gotička

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:-)))

(petina, 31. 5. 2007 16:24)

nenííííííí:-P

Sati

(Amalka, 17. 4. 2007 13:34)

je tu nekdo????????