Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nejdříve bylo slovo "gothický" užíváno k poznávání skupiny evropských starověkých kmenů. Česky slovo "goth" známe jako "gót" - Góttové mají svůj původ udajně na ostrově Gottland, roku 470 údajně dokonce zesílili tak, že vydrancovali Římskou říší a dalších asi 250 let vládli Evropě, dokud nezmizeli z historie...
Staří "Góttové" byli kočovníci s pověstí velmi krutých násilníků, ale byli velmi zbožní (jejich víra byla postavená na pohanství - mnohobožství)...

Obrazek

Dnešní vnímání slova "gothic" je k označení subkultury (osobitý styl umění, literatury a hudby). Některé formy gothického umění sahají již k 12. - 15. století, ale termíny jako třeba "gothická hudba" (dnes vnímána jako největší rozvoj gothické subkultury), slouží k označení "novodobé gothiky".

Obrazek

Moderní goths se od původních liší tím, že nejsou součást dominantní kultury, ale subkultury. Další rozdíl je v náboženství... jak už jsem napsala, dříve zastávali pohanství a byli vázáni nějakým náboženským systémem, nyní cítí Ghótové naprostou volnost v náboženství. Najdou se mezi nimi i pohané, ale mnohem víc gothických zastánců jsou křesťany, židy, katolíky nebo ateisty (nevěřící). Nynější goth mají sklony rozmanitosti sociálních i politických názorů a to vznáší do kultury tu barevnost. Gothickou kulturu drží pohromadě náklonost k hrůze (děsu), touha po romantice a uznávání "temné estetiky".

Obrazek

 

Gothic

Goth

Buďte v bezpečí ! Dole jsou vypsány některá varovná znamení ukazujíce na to že by Vaše dítě mohlo sejít z cesty našeho Pána. Gotika (nebo Gotik) je velmi obskurní a velmi často nebezpečná kultura k níž mladí tíhnou. Gotická kultura vede mladou a snadno ovlivnitelnou mysl do imaginárního světa zla, temnoty a násilí. Prosím soustřeďte se nyní na rady,modlitby,a na tuto rodičovskou příručku,jestli se alespoň 5 nebo i více z níže uvedených příznaků vlivů Satana projevují…. Vaše dítě :

* Velmi často nosí černé oblečení
* Nosí trička rockových kapel
* Nosí nadměrný černý oční make-up,černou rtěnku a černý lak na nehty
* Nosí podivné stříbrné šperky
* Projevuje zájem o piercing a tetování
* Poslouchá gotickou či jinou protispolečenskou hudbu (Marilyn Manson o sobě tvrdí že je Antikrist a veřejně vystupuje proti našemu Pánovi.)

* Spojují se s jinými lidmi, kteří se excentricky oblákají, chovají a mluví.
* Projevuje snižující zájem o prospěšné aktivity jako jsou : bible, modlitby,chození do kostela a sport.
* Projevuje stoupající zájem o smrt, upíry, magii, okultizmus, čarodějnictví či další věci jež jsou spojeny se Satanem.
* Bere drogy
* Požívá alkohol
* Trpí sebevražednými depresemi
* Podřezává se, pálí se nebo se pokouší o další metody sebeubližování ( Toto je Satanský rituál, který používá bolest jako prostředek k odvedení pozornosti od božího světla a boží lásky.

* Neustále si stěžuje na nudu
* Přílišně či naopak velmi málo spí
* Je příliš dlouho vzhůru během noci
* Vyžaduje nadměrné soukromí
* Tráví příliš času o samotě
* Vyžaduje příliš času o samotě a klidu (To může znamenat že může mluvit s duchy zla skrze meditaci)
* Klade důraz na trávení času ve společnosti kamarádu bez dozoru rodičů
* Pohrdá autoritami jako jsou učitelé, kazatelé, jeptišky a starší lidé,a to je pouhý přiklad
* Chová se špatně ve škole
* Chová se špatně doma
* Jí stravu spojenou která se jakkoliv vztahuje ke gotice:
* Pije krev, nebo vyjadřuje zájem o pití krve (Upíři věří že je to cesta jak dosáhnout Satana. Toto chování je velmi nebezpečné a je třeba mu IHNED zabránit)
* Sleduje kabelovou televizi nebo jiný nevhodný zdroj informací (zeptejte se ve vašem kostele ,které televizní programy jsou pro vaše dítě vhodné)
* Hraje videohry obsahující násilí nebo mají povahu funkční hry (role playing)
* Velmi mnoho času tráví na internetu nebo celkově více času tráví u počítače
* Ukazují satanské symboly nebo zuřivě háží hlavou při hrající muzice
* Provokativně či s erotickými náznaky tancují
* Vyjadřuje zájem o sex
* Masturbuje
* Je homosexuál či bisexuál
* Zabývá se nebezpečnými kultovními náboženstvími jako jsou Satanismus, Filozofie, Scientologie, Pohanství, Wicca, Hinduismus a Buddhismus
* Nosí nášivky, nálepky či ostatní věci , na kterých se objevují různé nápisy jako: "Jsem gotik,jsem mrtvý" , "žal jsem já ", "jsem gotik"…
* Tvrdí že je gotik/gotička

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jak někdo napsal,tohle musel psát uplný debil.. Tak Robot k tomu říká

(Robo BASTARD.. , 9. 3. 2013 14:06)

tak to růžové o Gothic debil nepsal asi nerozumíš realitě.Takhle by to vypsal i kdokoli od boha z pozitivnejší víry.. je nutno dodat že Gothic jsou jako křestani akorát temnější styl,,morbid videohry atd. Ta žena co jí patří ta stranka to píše dobře. *pííp mesage komplet.

Ale ta dívka co ji patří tato stránka

(Robo Bastard.. (29let), 5. 3. 2013 18:57)

Ale ta dívka co ji patři tato stránka je dle fota velmi hezka a dle obsahu stránky velmi chytrá dívka a respekt že se zajma o boha přes Gothic styl náboženství. Napiš mi sem,kdyžtak dík a respekt pro Slipknot!!!! .píííp , pozitiv message komplet

Satanistik tyran projew

(Robot-robo Bastard-Cyrax-knot-death Soul , 5. 3. 2013 4:19)

já další top zlo,awe Satan nejvyší,tak u gothic je bohem buh gothic? HahahHAhaHAHchi chi,tak v tom pripade bude už dead dead mrtvy protože nejtwrdsi je Dabel(Satan) haHAhahahaHA Chi. + bičovat všechny,bičovat,bičovat,fuj neSATANISTI,bičovat,pig,pigs + pap z pistol,pap,pap,pap YEAH! s H O O T .. You.. bičovat všechny+ FUCK NABOJEM. ha ha ha ha ha ha ha ha ha. Dîky za umožnení komentu,diky a naschle. ha,HaHAH ... Píííp ,message complet.

Dead girls are easy

(motherfucker, 2. 1. 2013 17:59)

Ty křesťanský kecy na mě sedí skoro všechny, a to jsem punkáč :-D

tohle musel psat uplny debil

(lol, 23. 10. 2012 19:23)

* Hraje videohry obsahující násilí nebo mají povahu funkční hry (role playing)
* Velmi mnoho času tráví na internetu nebo celkově více času tráví u počítače

si děláte prdel ne? xDDD

haha

(peter, 19. 10. 2012 17:31)

To je nesmysl ja jsem gothic .Pletes si gothicky se satanisty.. Radci ty blaboly smaz nez se ti gothici vysmejou....

Gothik X Já

(Smutná...., 21. 1. 2012 15:13)

Že bych byla gothik? Docela to na mě sedí...

Debilita

(Ený, 18. 3. 2011 21:37)

Ta tvá varovná znamení jsou fakt k smíchu:D Kdo v dnešní době nemasturbuje,nepije alkohol a nechová se zle ve škole? já myslím že většina ne?:D Myslim že jedna bába povídala bo to napsal nějaký fanatický křesťan a sem se to muselo hned skopírovat ne?:D Taky by mě zajímalo co má co společného ta sexuální orientace s gothic? Šak je to naprosto normální. Já jsem sice satanistka a bisexuálka ale znam spousty lesbiček a bisexuálů co nejsou ani goth ani satanisti:D Prostě..Tohle psaní ubohost stejně tak jako ty praštěný EMO pravidla:D

Re: Debilita

(metaxis, 12. 5. 2011 16:02)

jn

Re: Debilita

(Rodos, 25. 12. 2011 18:26)

Súhlasim stebou ,všetci tý ktorý sa len pretvarujú a doma oddávajú praktikám o ktorý vie len boh a satan ,sú na omile ked si myslia že goths sú nenormálny a spojujú ich s deviantamy ktorý masturbujú nad filozofiou gothiki .Pozdravujem všetky komerčné kurvy ktoré nepriznajú farbu.

Kydy

(Nekro, 15. 9. 2011 23:02)

Proč na každý stránce kam vlezu je stejná sračka jako je to červený a nikdo nepíše pravdu .... kurva pak aby se člověk měl stadět nebo co za to že je Gothik !!!

Máte tam nějakou chybu vážení

(Pavel, 21. 6. 2011 16:25)

po kliknutí na GOTHIC se objeví psané věci,ale rámečky kde je nápis obrázek jsou prázdné !! Pavel

ssd

(D, 22. 2. 2011 16:57)

Tahle prirucka je fakt nenormalni me pride jako z stredoveku protoze podle toho co pises by byl satanista skoro kazdej. U mne se teda projevuje asi 23 bodu a fakt satanista nejsem. Jinak super blog

napis

(666, 10. 11. 2010 17:36)

Hele je to fakt mrte dobra stranka aůle chtelo by to zmenit pismo z tmave cerveny na nejakou svetlejsi barvu (na tom cernym, podkladu to neni skoro videt)

Zamyslete se nad svým názorem

(Hana, 15. 4. 2010 9:09)

Jsem v šoku z názorů které uvádíte v bodech a nazýváte to jako rodičovskou příručku příznaků vlivů satana. To co zde píšete je směšné. Jsou to nevyzrálé názory. Doporučila bych vám zamyslet se nad vším bod po bodu.

v pohode

(dark princes, 16. 7. 2009 17:52)

ale inač v pohode stranka. pekna stranka.

dlhy komentar k tvojim bodom

(Dark_Princes, 14. 7. 2009 17:49)

niektore body su smiešne. ktory mlady človek sa nedožaduje toho aby neboli pritomny rodičia alebo dospeli napr. na stretku s kamošmi? povedzte mi ktory? hmm? neni to na smiech? to by potom každy mlady by bol...no idem k dalšiemu bodu. ktory mladi človek netravi vela času na nete? však na nete travi vela času tolko ludi že to by potom každeho by ste mohli podozrievat. no idem k dalšiemu bodu. teraz je v mode piercing a tetovanie takže zase by ste museli každeho podozrievat. a čo sa tyka nudy...ja už nemam slov. ktory mlady neni znudeny tymto životom?? čo sa tyka drog a alkoholom to nema s gothikov ani satanizmom nič spoločne. ale tak čo sa tyka toho treba davat pozor lebo je to nebezpečne ale spojujte to s mysitckymi vecami ved je to trapne už. idem k dalšiemu bodu. kolko ludi je dlho do noci hore?? jojj však sa už preberte ludia!!! no mna už dalši bod zaraža. ktory mladi nechce sex to mi povedzte??? tak toto už je privela. take kokotiny tu spletate. vidno že sa ani trochu do toho nerozumiete. ani trochu. ale toto je už vrchol že toho trepete aj bisexualov a homosexualov a lezby. ved to je len sexualna orientacia to nema nič z gothikov. ahh ja už važne nemam slov ja sa už k dalšim bodom nevyjadrujem. ale musim uznat že niektore body su pravdive. ale je ich tam približne 50 a stoho su pravdive možno 4 ked ne menej. v mene všetkych mladych sa prihovaram prerob to. prepiš to! dobre ti radim prepiš to. dobre si to prečitaj a zistiš včom je tam chyba a pekne to upraviš verim že to bude lepšie. ja radim dobre. lebo vieš može sa stat že sme zavita nejaky agresivnejši človek než ja a ten ti tu začne nedavat a to je už neprijemne.... inač sory tie gramaticke chyby. a čim skor to prepišeš tym lepšie pre nas mladych. ale poviem ti čo tam možeš nechat. je pravda že satanisti nosia satanske symboly ako nap. prevrateny križ alebo obrateny pentgram či 666 a že sa boliekaju stale do čierneho to tam možeš nechat. ale zas nie každy kto je stale v čiernom je satanista mysli na ludi čo maju smutok a na ludi čo sa im čierna farba pači. mysli nato že je tu štyl emo a ten zo satanizmom nema nič. oni sa len režu a su citlivy. neškodne... poviem pravdu emo nemusim... ja počuvam metal a našla som sa v niektorych tvojich bodoch. priznavam sa vyznavam diabla. a som nato hrda. som satanistka a vo vela veciach sa vyznam preto niektore tvoje body mi boli na smiech. ničomu nerozumieš...inač ak sem zavita satanista tak ho pozdrajuem. inač aj ty čo nosia satanske symboly nemusia byt ozajstny satanisti možu sa len hrat na drsnych a pritom možu byt slabi...a ničoho nesu schopny...ani vyvolavat Satana. je tažko najst Satanistu čo to mysli ozaj važne a važne vyznava Satana. ako ja. no takže ja už pojdem majte sa ludia opuštam vas....

Kdo z Vás je skutečný ??? - NIKDO

(gottové, 29. 1. 2008 6:05)

chci vedet kdo z Vas takto dlouho bude žít :o)) je to jen dalsí modni styl a nikdo nema ani za mák ponetí proc to dela - asi proto že nejaká pubertacka s tím jednou přisla do skoly a aby se bavila s ostatnimi tak jste jak kaceny zacali taky .. jo ono se rika JIT SBOREM ZA TIM PRVNIM VOLEM :O)))

...

(Demonic Angel, 6. 12. 2007 17:10)

Já mám nejmíň půlku těhlech příznaků...A jinak good blog mno!!! satanasky.blog.cz

Stránky

(Angellina, 6. 6. 2007 8:48)

Ahojka, prosím pěkně, mohl by my někdo doporučit nějaké stránky se super gothickými obrázky????? Npte...